Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator Resmi Çok Oyunculu Mod Desteği!

54 okunma

Uzun süredir bekliyorduk ama…

SCS Software’in gözde oyunlarından olan Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator‘a sonunda resmi çok oyunculu mod geliyor. Daha önce duyurulan gelişme, American Truck Simulator’da beta olarak yayınlandı. Yakın bir zamanda Euro Truck Simulator 2’ye de gelecek. Bilindiği üzere oyun uzun bir süredir resmi olmayan modlarla çok oyunculu bir şekilde oynanıyordu hatta bu modlara firma da destek veriyordu. Beta aşamasındaki resmi çok oyunculu modun ismi ise Konvoy olacak.

1.41 Deneysel Beta Güncellemesi

American Truck Simulator sahipleri Steam üzerinden oyunun özelliklerine açıp Beta sekmesine tıkladıktan sonra özel şifre bölümüne XZo2orrgbG92XMQ kodu ile beta testine katılabilirler. Bu kodu girdikten sonra oyuna bir güncelleme gelecek ve çok oyunculu kısma girebileceksiniz. Oyunun betasına girerken profilinizin yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca yeni bir profille de beta sürümünde çok oyunculu modu test etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Oyunu beta sürümünde kaydederseniz beta olmayan sürümlerde kayıt dosyasını açmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Resmi Çok Oyunculu Modun Özellikleri

 • Oturumlar 8 oyuncuya kadar destek verecek. Oyuncular kendi özel oturumlarını oluşturabilecek.
 • Oyuncular aynı sözleşmeyi aynı şirketlerden alabilecek ve aynı varış noktasına gidebilecek.
 • AI trafik, zaman, hava durumu, tır aksesuarları ve daha fazla özellik senkronize edilecek. Bütün oyuncularda aynı olacak.
 • Radyo yayını(X), Hızlı yanıtlar(Q) ve metin sohbeti(Y) ile diğer oyuncularla iletişim.

ets 2 ve ats resmi çok oyunculu modu

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • İlk beta sürümünde mod desteklenmemektedir.
 • Oyuncular oturuma aynı kargo setine ve harita DLC’sine sahipse katılabilirler.
 • Hava durumu tam olarak senkronize edilmiş değil.
 • Bir oyuncunun bağlantısı kesildiğinde AI araçları kaybolabiliyor.
 • Diğer oyuncuların tırlarının sesleri üzerinde çalışılıyor.
 • World of Trucks  sözleşmelerinin paylaşılmasına henüz izin verilmiyor.
 • Steam davetleri yalnızca Steam üzerinden çalışabilecek.
 • Özel Taşıma işlerine izin verilmez. Böyle bir iş aktifken bir Konvoy oturumuna katılamazsınız.
 • AI araç renkleri bir süre sonra değişebilir (Bu nedenle bellek tüketimini sınırlamak için önbelleğe alınan araçlar yeniden kullanılabilir.)

Ayrıca SCS Software bu beta testi ile ilgili “Konvoy’un kapalı betası için hem heyecanlı hem de endişeliyiz. Küçük grup oturumlarının istikrarı ve dinamikleri hakkında geri bildirim almakla ilgileniyoruz. Şu anda Deneysel Betanın varlığını forumlarımızın dışında kasıtlı olarak tanıtmıyoruz; sosyal medya tanıtımları veya haberlerde hiçbir şey yok. Küçük başlamayı, beklentileri bir dereceye kadar yönetmeyi tercih ediyoruz.” şeklinde bir açıklama da yaptı.

Hata raporlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Resmi çok oyunculu mod için geri bildirimde bulunmak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

En yeni haberler için bizi Google Haberlerden takip edebilirsiniz veya oyun haberleri kategorimizi yer sekmenize ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Souls-Like türünde yeni bir Final Fantasy oyunu duyurulabilir

From Software’den farklı olarak souls-like türünün iyi örneklerine sahip olan Team Ninja yeni bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Rapora göre Final Fantasy Origin ismine sahip olan bu oyun ana seriye spin-off olarak çıkacak. Square Enix için geliştirilen bu oyunu 2021 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 sunumunda görebiliriz. Söylentiye göre Final Fantasy Origin, […]

Final Fantasy

Benzer Yazılar

Blizzard Oyuncu Kaybediyor Fazla Para Kazanıyor

Blizzard adı altında çıkıp da bilinmeyen oyun yoktur. Hal böyle olmasına rağmen bu firma son zamanlarda bazı hamleler üzerine pek çok eleştirinin hedefi olmuşlardı. Peki nasıl oluyor da bu Blizzard oyuncu kaybediyor fazla para kazanıyor? Blizzard Oyuncu Kaybediyor Fazla Para Kazanıyor ActivisionBlizzard’ın son kazanç raporu, şirketin geçen yıla göre gelirini ve karını artırmasıyla, mega yayıncı […]

Super Mario Odyssey İncelemesi

Mario, dünyada gelmiş geçmiş en çok bilinen popüler kültür karakterlerinden biridir desek kimse karşı çıkmaz sanırım. Bu popülaritenin en büyük sebebi, birçok insanın küçükken bir şekilde Mario oynaması. Bir diğer sebebi ise Mario oyunlarının tutarlı bir şekilde her oyununun iyi olmasından kaynaklanıyor. Mario oyuncuları biliyor ki yeni bir Mario oyunu çıktığında birden fazla yenilik olacak, […]

14 dakikalık Horizon Forbidden West oynanış videosu yayımlandı

27 Mayıs 2021 tarihli State of Play yayınında Sony, merakla beklenen Horizon Forbidden West oyunundan 14 dakikalık oynanış videosu gösterdi. Videoda baş karakterimiz Aloy, kıyamet sonrası epey güzel gözüken bir sahilde dev makinelerle ve bazı insanlarla dövüşüyor. Yeni oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz. Guerilla Games’in geliştirdiği Horizon Forbidden West oyununun 2021 yılında çıkması planlanıyor. Oyun, PlayStation […]