Diablo IV Artık Xbox Gamepass’de!

Cehennem’in kapıları daha da açılıyor ve Diablo IV, 28 Mart itibarıyla Konsol ve PC için Game Pass’e geldi! Eğer tecrübeli bir iblis avcısıysanız ya da Diablo evrenine yeni adım atıyorsanız, bu rehber tam size göre. Karanlığı serbest bırakalım ve Sanctuary’nin sırlarını çözelim.

PC oyuncuları için oyunu nasıl edineceklerine dair adımlar şöyle:

  1. Xbox Uygulamasını PC’de açın ve Game Pass üyeliğinize bağlı Microsoft hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun. Ardından Diablo IV’e tıklayın ve ardından İndir düğmesine tıklayın.
  2. İndirme istenildiğinde “Battle.net’i Yükle” yi tıklayın ve kurulumu tamamlayın. (Battle.net’i zaten yüklediyseniz, bir sonraki adıma otomatik olarak geçersiniz)
  3. Battle.net hesabınızı Microsoft hesabınıza bağlamak için isteneceksiniz. Eğer zaten bir Battle.net hesabınız varsa, bağlantıyı tamamlamak için giriş yapabilirsiniz veya buradan bir Battle.net hesabı oluşturarak bağlantıyı yapabilirsiniz.
  4. Battle.net’i indirdikten ve hesaplarınızı bağladıktan sonra Diablo IV’ün kurulumunu tamamlayabilirsiniz!

Diablo IV’de Hikaye ve Mitoloji

Eğer yeniyseniz, önceki oyunları oynamanıza gerek kalmadan şeytani dünyasına doğrudan dalabilirsiniz. Hikaye, Diablo III’ün olaylarından birkaç on yıl sonra geçer ve bugüne kadar Diablo evreninin en sinsice bölümünde yeni bir karakter kadrosu ve motivasyonlarını tanıtır. Bu, hemen atlayabileceğiniz bağımsız bir oyundur ve kurtaracağınız dünya nasıl oluştuğunu gösterir. Sanctuary’de, savaşan Yüksek Cennetler ve Yanan Cehennemler üyeleri tarafından sürekli çatışmadan kaçış olarak inşa edilmiş bir sığınaktır. Serüveninize ürkütücü bir donmuş arazide dolaşarak başlarsınız.

Sanctuary’nin yaratıcılarından biri olan iblis Lilith’in, Nefretin Kızı’nın, Sanctuary’yi arşmelek Inarius ile birlikte yarattığını ve tekrar geri dönmesinin kehanet edildiğini öğrenirsiniz. Kin ve intikamla tükenmiş, cenneti ve cehennemi fethetme ve yok etme isteği, hem iblislerin hem de insanların kalplerine karanlık arzular getirerek Sanctuary’nin tüm sakinlerini riske atar. Onun planlarına karşı çıkmak ve Sanctuary’nin kaderini dengelemek sizin ve seçilmiş birkaç kişiye düşer.

There Are 'No Plans' For Diablo 4 On Game Pass - Game Informer

Oynanış

Artık Sanctuary hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduktan sonra, oynanış hakkında konuşalım. Oyunumuz, evinizi hırçın iblislerden ve öteki dünyalı kabuslardan korumak için yetenekleri, güçlü Becerileri ve ünlü eşyaları kullanacağınız izometrik bir aksiyon rol yapma oyunudur (ARPG). Sanctuary’nin dört bir yanında, tekrarlanabilir, prosedürel olarak oluşturulmuş zindanlara dalacak ve hikayeyi ilerletecek, gezgininiz için daha güçlü eşyalar ve malzemeler elde edeceksiniz. Karakteriniz, beş deneyim belirleyici sınıf fantezisinden biri olarak Sanctuary’nin açık dünyasında gezinirken, Barbar, Druid, Necromancer, Rogue veya Büyücü olarak ilerler. Dünya etkinliklerine katılın, kaleleri yıkın, diğer oyuncularla Dünya Patronlarını ele almak için işbirliği yapın veya PvP’de diğer oyuncularla savaşın. Diğer oyuncularla ittifaklar kurmak için bir klan kurun veya katılın.

 

Diablo IV, bugün Türkçe metinle birlikte Xbox Game Pass‘e katıldı. Şimdi karanlık dünyaya adım atma ve Sanctuary’nin kaderini belirleme zamanı geldi. Oyun dünyasından son haberleri takip etmek için siz de sitemize abone olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Lords of the Fallen 2023 Oyunundan Yeni Bir UE5 Videosu Gösterildi

2023 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen Lords of the Fallen(2023) için GDC 2023 sırasında UE5’i de içine alarak teknik bir gösterim yaptı. Bu gösterimde UE5 motorunun güzelliklerini de gözler önüne seren videoda karakter özelleştirme, zırhlar ve aydınlatma üzerine duruldu. Oyuncuların karakterlerini yaratırken çok daha özgün ve istedikleri bir karakter yaratabileceklerini de vurgulayan geliştirici karakterlerin oldukça […]

Geforce Now’a 61 Yeni Oyun Daha Eklenecek! (Türk Oyunu da Var)

Geforce Now günden güne kendini geliştirmeye ve sistemine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor. Oyuncular tarafından sevilerek kullanılan sisteme bu ay 61 tane daha oyun eklenecek hatta bu oyunlardan bir tanesi de Türk yapımı. Özellikle sistemi iyi olmayanlar için müthiş bir hizmet olan Geforce Now, iyi bir internet hızıyla son çıkan oyunları bile yüksek çözünürlük ve […]

Respawn, Apex Legends’ı Uzun Süre Devam Ettirmek için Yeni Bir Stüdyo Açıyor!

Respawn Entertainment, ücretsiz battle royale oyunu olan Apex Legends’ı “15 yıl veya daha uzun süre” bir franchise yapma planlarının bir parçası olarak yeni bir stüdyo açtı. Madison-Wisconsin’de açılan bu yeni stüdyonun başında ise Call of Duty yapımcılarından Ryan Burnett olacak. Ryan Burnett, Raven Software ve Epic Games başta olmak üzere yaklaşık yirmi yıllık geliştirme deneyimine […]