Diablo IV Artık Xbox Gamepass’de!

Cehennem’in kapıları daha da açılıyor ve Diablo IV, 28 Mart itibarıyla Konsol ve PC için Game Pass’e geldi! Eğer tecrübeli bir iblis avcısıysanız ya da Diablo evrenine yeni adım atıyorsanız, bu rehber tam size göre. Karanlığı serbest bırakalım ve Sanctuary’nin sırlarını çözelim.

PC oyuncuları için oyunu nasıl edineceklerine dair adımlar şöyle:

  1. Xbox Uygulamasını PC’de açın ve Game Pass üyeliğinize bağlı Microsoft hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun. Ardından Diablo IV’e tıklayın ve ardından İndir düğmesine tıklayın.
  2. İndirme istenildiğinde “Battle.net’i Yükle” yi tıklayın ve kurulumu tamamlayın. (Battle.net’i zaten yüklediyseniz, bir sonraki adıma otomatik olarak geçersiniz)
  3. Battle.net hesabınızı Microsoft hesabınıza bağlamak için isteneceksiniz. Eğer zaten bir Battle.net hesabınız varsa, bağlantıyı tamamlamak için giriş yapabilirsiniz veya buradan bir Battle.net hesabı oluşturarak bağlantıyı yapabilirsiniz.
  4. Battle.net’i indirdikten ve hesaplarınızı bağladıktan sonra Diablo IV’ün kurulumunu tamamlayabilirsiniz!

Diablo IV’de Hikaye ve Mitoloji

Eğer yeniyseniz, önceki oyunları oynamanıza gerek kalmadan şeytani dünyasına doğrudan dalabilirsiniz. Hikaye, Diablo III’ün olaylarından birkaç on yıl sonra geçer ve bugüne kadar Diablo evreninin en sinsice bölümünde yeni bir karakter kadrosu ve motivasyonlarını tanıtır. Bu, hemen atlayabileceğiniz bağımsız bir oyundur ve kurtaracağınız dünya nasıl oluştuğunu gösterir. Sanctuary’de, savaşan Yüksek Cennetler ve Yanan Cehennemler üyeleri tarafından sürekli çatışmadan kaçış olarak inşa edilmiş bir sığınaktır. Serüveninize ürkütücü bir donmuş arazide dolaşarak başlarsınız.

Sanctuary’nin yaratıcılarından biri olan iblis Lilith’in, Nefretin Kızı’nın, Sanctuary’yi arşmelek Inarius ile birlikte yarattığını ve tekrar geri dönmesinin kehanet edildiğini öğrenirsiniz. Kin ve intikamla tükenmiş, cenneti ve cehennemi fethetme ve yok etme isteği, hem iblislerin hem de insanların kalplerine karanlık arzular getirerek Sanctuary’nin tüm sakinlerini riske atar. Onun planlarına karşı çıkmak ve Sanctuary’nin kaderini dengelemek sizin ve seçilmiş birkaç kişiye düşer.

There Are 'No Plans' For Diablo 4 On Game Pass - Game Informer

Oynanış

Artık Sanctuary hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduktan sonra, oynanış hakkında konuşalım. Oyunumuz, evinizi hırçın iblislerden ve öteki dünyalı kabuslardan korumak için yetenekleri, güçlü Becerileri ve ünlü eşyaları kullanacağınız izometrik bir aksiyon rol yapma oyunudur (ARPG). Sanctuary’nin dört bir yanında, tekrarlanabilir, prosedürel olarak oluşturulmuş zindanlara dalacak ve hikayeyi ilerletecek, gezgininiz için daha güçlü eşyalar ve malzemeler elde edeceksiniz. Karakteriniz, beş deneyim belirleyici sınıf fantezisinden biri olarak Sanctuary’nin açık dünyasında gezinirken, Barbar, Druid, Necromancer, Rogue veya Büyücü olarak ilerler. Dünya etkinliklerine katılın, kaleleri yıkın, diğer oyuncularla Dünya Patronlarını ele almak için işbirliği yapın veya PvP’de diğer oyuncularla savaşın. Diğer oyuncularla ittifaklar kurmak için bir klan kurun veya katılın.

 

Diablo IV, bugün Türkçe metinle birlikte Xbox Game Pass‘e katıldı. Şimdi karanlık dünyaya adım atma ve Sanctuary’nin kaderini belirleme zamanı geldi. Oyun dünyasından son haberleri takip etmek için siz de sitemize abone olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

PlayStation VR2 Duyuruldu

Sony, bir süredir beklenen yeni nesil VR cihazını duyurdu. Sadece PlayStation 5’de çalışacak olan bu yeni nesil VR cihazının adı da PlayStation VR2 oldu. Özelliklerini incelediğimizde gerçekten yeni nesil bir cihaz geliyor gibi gözüküyor. Sony, bu yeni nesil VR cihazının muhteşem bir deneyim olacağını vurguluyor. Gelin özelliklerine yakından bakalım: Yüksek kaliteli bir görsel deneyim için […]

Stray İnceleme: Kedi Omzumuza Konulan Yükler ve Bir Tabak Yaş Mama

2020 yılında duyurulan ve duyurulduğundan bu yana bazı kitlelerin heyecan ve merakla beklediği Stray, geçtiğimiz günlerde nihayet çıkışını gerçekleştirdi. Oyun şu anlık sadece PC(Steam), PS4 ve PS5 platformlarında yayınlandı. Xbox konsol sahipleri ise bu oyunu oynamak için biraz daha bekleyebilir. Şu an için oyunun Xbox konsollarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. BlueTwelve Studio adlı Fransız bir ekip […]

Detaylı Bir Escape From Tarkov Rehberi

Battlestate Games’in 2016 yılında kapalı alfa olarak çıkardığı Escape From Tarkov gün geçtikçe daha büyük bir oyuncu kitlesine kendini sevdirmeyi başardı.  Özellikle oyunun gerçekçiliği ve zorlayıcılığı bazı oyuncular tarafından çok seviliyor. Escape From Tarkov’un şu an için tek satın alma seçeneği bulunuyor. (Kod satan sitelerden kod aldıktan sonra yine oyunun sitesinden hesap oluşturmanız ve kodu aktif […]