Agent Intercept İnceleme – CLAW’u Durdurma Zamanı

Wellington merkezli Yeni Zelanda geliştiricisi olan PikPok tarafından geliştirilen Agent Intercept, PC için 16 Haziran’da çıkacak. Rival Stars Horse Racing, Breakneck ve Shatter gibi oyunlara sahip olan PikPok çok bilinen bir firma değil ancak köklü bir firma. Daha çok mobil oyun sektörü üzerinde oyun geliştirilen firma bazı oyunlarının PC’ye uyarlamasını da yapıyor. Agent Intercept de böyle bir oyun ve şu an App Store üzerinden indirilerek oynanabiliyor.

agent intercept menüsü

Agent Intercept adından da anlaşıldığı üzere bir ajan oyunu. Oyunda CLAW adında bir suç örgütü var ve bu örgütün hain planlarını engellemek bize düşüyor. Çok farklı haritalarda çok farklı düşman araçlarını yok etmemiz bizim görevimiz ve bu haritalarda ortam gereği bazen arabaya dönüşebilirken bazen tekneye bazen ise uçağa dönüşebiliyoruz. Oyun her türlü aracı kullanabilmemize imkan tanıyor diyebiliriz. Bu da oyunun bence artı özelliklerinden çünkü oyun tam tek düze bir oynanışa dönüşecekken farklı bir araç kullanmaya başlıyoruz ve o hisse düşmüyoruz. Ayrıca oyunun hikaye modu dışında yan görevler ve zamana karşı yarış gibi modları da bulunmakta. Burada da farklı deneyimleri elde edebiliyoruz. Yakın bir zamanda da farklı bir görev modu da eklenecekmiş.

agent intercept oynanış

Hızlı ve Öfkeli Tadında Sahneler

Agent Intercept’deki bazı sahneler nefes kesen bir film tadında olabiliyor. Oyunu yaklaşık olarak 3 saat oynadım ve son chapter haricindeki tüm bölümleri oynadım. Bu şekilde 6-7 tane sinematiğe denk geldim ve keyif aldım diyebilirim. Her chapter farklı bir hikaye sunsa da bu hikayeler birbirinin devamı şeklinde ana bir hikayede birleşiyor. Bazı görevler diğer bir chapter’da devam edebiliyor ve merak ederek diğerine geçebiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki farklı iklim ve şehirler size güzel bir ortamı keşfetme olanağı sağlıyor.  Agent Intercept kısa bir oyun olsa da stres atmanız ve farklı bir deneyim yaşamanız için çerezlik güzel bir oyun.

Oyunun Mekanikleri ve Oynanışı

Oyunda birçok farklı araç ve birçok farklı silah kullanabiliyoruz. Bu da bizi tekrarlayan bir oyundan kurtarıyor ancak yine de yer yer tekrar hissini yaşayabiliyorsunuz. Bazı bölümler bana çok uzun gelse de genel olarak bölümlerde sıkılmadım. Karşınıza gelen farklı düşmanlar, bazen sizi strese sokan zamana karşı görevler ve silah ve sürüş mekanikleriyle oyun sizi sürükleyici bir maceraya sokuyor. Oyunun arka planındaki hikaye çok derin olmasa da yine de yer yer heyecanlı olabiliyor.

Oyundaki sürüş hissi ve düşmanları öldürme hissi için bence çok beklentiye girmeyin ne iyi ne kötü denilebilecek bir seviye. Sürüş mekanikleri bazen drift yapma esnasında ve bazen de karlı bölgelerde sizi çileden çıkartabiliyor. Oyunun en sevmediğim kısmı ise kamera açısının ara ara çok hızlı değişmesi ve bunun sonucu olarak hafif bir baş dönmesi bile yaşattırabiliyor oyun.

Agent Intercept Sistem Gereksinimleri

Oyun çok fazla bir sistem gereksinimi istemiyor ancak akıcı oynamak istiyorsanız yine de ortalama bir PC’ye sahip olmanız gerekmekte. İşte sistem gereksinimleri:

Minimum:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
 • İşlemci: Core i3
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
 • İşlemci: Core i5
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480 with 3GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 6 GB kullanılabilir alan

Agent Intercept Fiyatı

Oyunun PC fiyatı tam belli değil ancak 40-50 TL civarında olmasını bekliyorum. Oyun, 16 Haziran 2021’de PC için çıkışını gerçekleştirecek. Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Oyun size olağanüstü bir deneyim yaşatmasa da güzel vakit geçirmenizi sağlıyor. Hikaye modu ve yan görevlerin yanında farklı rekabetçi modlar ile kendinizin yaptığı puanı da geçmeye çalışabilirsiniz. Ben bazen bazı bölümleri tekrar tekrar oynadım ve istediği bonus görevleri yapmaya çalıştım. Özellikle arcade tarzı oyunları seviyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca oyundaki müzikleri de sevdiğimi söyleyebilirim. Oyunu sizi havaya sokmaya yetecek hareketli bir soundtrack’e sahip. Ortalama oyun süresi de 3-4 saat diyebiliriz. Oyun haberlerimiz ve oyun incelemelerimizi kaçırmamak için bizleri yer sekmenize eklemeyi ve Google News’ten takip etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Battlefield 2042 Duyuruldu! İşte Tüm Detaylar!

Haftalardır sızıntı görüntüler ve videolarla gündeme gelen Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042 resmi olarak duyuruldu. 5 dakikalık duyuru fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Fragmanı genel olarak beğendim diyebilirim ancak oynanış videosunu da görmekte fayda var. Oyunun oynanış videosu ise 13 Haziran tarihinde yine canlı yayınla gösterilecek. Ayrıca oyunun çıkış tarihi de açıklandı. Battlefield 2042 normalde […]

battlefield 2042 tüm detaylar

Benzer Yazılar

Sevilerek Oynanan Roguelike Oyunu Hades PlayStation’a Geliyor!

2018’in Aralık ayında erken erişim olarak çıkan ve daha sonra 2020 yılında tam sürüme ulaşan Hades, son zamanların kuşkusuz en çok sevilen oyunları arasında. Son dönemlerde hem BAFTA’da hem Game Awards’da aldığı ödüllerle dikkat çeken oyun şu an sadece PC ve Nintendo Switch üzerinden oynanabiliyor. Son derece olumlu eleştiriler alan oyunun Metacritic puanı ise 93. […]

Epic Games, Sony’nin Özel Oyunları için 200 Milyon Dolar Teklifte Bulunmuş

Bildiğimiz üzere Epic Games ve Apple arasındaki dava hala devam ediyor. Taraflar ateşli bir şekilde -bizce- saçma olan bir davanın peşinde sürüklenip gidiyor. Dava sürüyorken Epic Games de boş durmamış ve Fortnite ile kazandığı büyük paraları saçmaya çalışmış. Sızdırılan belgelere göre bahsi geçen platform, Sony’nin güzide birinci parti oyunlarını PC’ye getirtmek için 200 milyon dolar […]

Disco Elysium İncelemesi

Oyunları bir yaşıma kadar sadece eğlenmek için oynuyordum. Küçük yaşımda arkadaşlarım bize gelir, birlikte oyun oynardık ya da ben arkadaşlarımın evine giderdim. Görsellik, hikaye, oyunun mekanikleri gibi şeyler umrumuzda değildi. Zaten böyle kavramların olduğunu da bilmiyorduk. Oyun bizi eğlendiriyorsa o oyun güzeldi. Sonra hayatımın arkadaşsız bir dönemi başladı. O zamanlar oyunları kaçış aracı olarak görüyordum. […]