Sony Metacritic Sıralamasında Zirvede!

Metacritic‘in yıllık yayıncı sıralamasında, çıkardığı ürünlerin genel olarak yüksek kalitesini gösteren yüksek bir Metascore ortalamasına sahip olan Sony Interactive Entertainment birinci oldu.

Metacritic 13. Yıllık Oyun Yayıncısı Sıralamasını paylaştı ve hangi yayıncıların birden fazla üründe yüksek kalite seviyesini koruduğunu doğruladı. Sony Interactive Entertainment geçtiğimiz yılın en iyi yayıncısı oldu ve 15 üründe ve 10 farklı başlıkta yayınladığı oyunların ortalama Metascore’u 85.6 oldu.

Metacritic’in sıralamasında Sony Interactive Entertainment’ın ardından, ortalama Metascore’u 81.8 olan Paradox Interactive ve 76.5 olan Activision Blizzard geliyor. Microsoft ise Metacritic tarafından sıralamaya girebilmek için belirlenen beş başlık eşiğini geçemediği için listede yer almıyor, sadece dört başlık yayınladı.

Diğer büyük yayıncılar da geçtiğimiz yılın çok başarılı geçmediği görülüyor. CAPCOM ve SEGA oldukça yüksek sıralarda yer alırken, Bandai Namco (24.), Square Enix (26.) ve Ubisoft (38.) gibi diğer yayıncılar aynı başarıyı gösteremediler. Bu yılın sıralama özet tablosunu buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Sony’nin 2022 Yılı

Sony Interactive Entertainment, kuşkusuz güçlü bir 2022 yılı geçirdi ve God of War’ın mükemmel PC portuyla başlayarak PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkan God of War Ragnarok ile sona erdi. Bu yayıncının çıkardığı en iyi oyunların arasında şüphesiz ki bunlar yer alıyor, ancak Horizon Forbidden West, Grant Turismo 7 ve MLB The Show 2022 de yayıncının yüksek ortalama Metascore’a sahip olmasında katkıda bulundular.

Sony oyunlarından bahsetmişken Mart ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olan oyunları buradan öğrenebilirsiniz.

Peki sizin 2022 yılında en sevdiğiniz oyunlar nelerdi? Kendiniz bir sıralama yapsanız ilk üçü hangi yayıncılar alırdı merak ediyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan'da Hatay'da Olacak

Geçmiş yıllarda Espor ve Oyun Festivali adıyla düzenlenen ve birçok oyuncuyu ağırlayan festival bu sene Espor ve Oyun Buluşması adıyla 22-23 Nisan’da Hatay’da düzenlenecek. Deprem bölgesindeki çocuklara ve gençlere bir nefes ve bir umut olabilmek adına etkinliği bu sene 23 Nisan’da bölgeye taşımak istediklerini söyleyen Murat Tayhan, zamanın az olduğunu ve hassas bir çalışma yapılması […]

Benzer Yazılar

Create Class İlk Bakışı Call of Duty: Modern Warfare III

Call of Duty: Modern Warfare 3‘ün açık betası betası 14-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Beta boyunca MW3‘te ‘Create Class‘ kısmına da küçük bir bakış atma fırsatımız oldu. Sınıf oluşturma mekaniğine neler eklendi, neler değişti gelin kısaca bir bakalım istedik. MW3‘te serinin diğer oyunlarında farklı olarak bu oyunda Create Class kısmı; VEST, GLOVES, BOOTS, GEAR, LETHALS, […]

Google Stadia “Yaşıyor ve İyi”

Oyun sektörünün belki de en heyecanlı dönemlerini yaşıyoruz. Bir yandan abonelikle bir oyun dolusu kütüphane satan servisler, bir yandan bulut tabanlı oyun yayıncılığı derken işler hiç de eskisi gibi değil. Bu yeni teknolojiler belki minik bir heyecandır belki de oyun sektörünün geleceğidir fakat şu an sancılı bir dönemden geçiyorlar. Teknoloji yepyeni olduğu için beraberinde sıkıntılar […]

Kadınların oyun dünyasında çektiği zorlukları öne çıkaran bir anket yapıldı

Çok oyunculu oyun dünyasında kadınlar birçok sıkıntı çekiyor ki bunların başında taciz geliyor. 2021 yılındayız ve hala bir oyunda kadınının olması insanları rahatsız ediyor, sadece online oyunlarda da değil, bir kadın ben oyun oynuyorum dediğinde birileri çıkıp dalga geçebiliyor. Buraya kadar okuyup “sen de abartma be” diyenler için geliyor bu haberimiz. Bunu diyebiliyorsanız zaten etrafınıza […]