Sony Metacritic Sıralamasında Zirvede!

Metacritic‘in yıllık yayıncı sıralamasında, çıkardığı ürünlerin genel olarak yüksek kalitesini gösteren yüksek bir Metascore ortalamasına sahip olan Sony Interactive Entertainment birinci oldu.

Metacritic 13. Yıllık Oyun Yayıncısı Sıralamasını paylaştı ve hangi yayıncıların birden fazla üründe yüksek kalite seviyesini koruduğunu doğruladı. Sony Interactive Entertainment geçtiğimiz yılın en iyi yayıncısı oldu ve 15 üründe ve 10 farklı başlıkta yayınladığı oyunların ortalama Metascore’u 85.6 oldu.

Metacritic’in sıralamasında Sony Interactive Entertainment’ın ardından, ortalama Metascore’u 81.8 olan Paradox Interactive ve 76.5 olan Activision Blizzard geliyor. Microsoft ise Metacritic tarafından sıralamaya girebilmek için belirlenen beş başlık eşiğini geçemediği için listede yer almıyor, sadece dört başlık yayınladı.

Diğer büyük yayıncılar da geçtiğimiz yılın çok başarılı geçmediği görülüyor. CAPCOM ve SEGA oldukça yüksek sıralarda yer alırken, Bandai Namco (24.), Square Enix (26.) ve Ubisoft (38.) gibi diğer yayıncılar aynı başarıyı gösteremediler. Bu yılın sıralama özet tablosunu buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Sony’nin 2022 Yılı

Sony Interactive Entertainment, kuşkusuz güçlü bir 2022 yılı geçirdi ve God of War’ın mükemmel PC portuyla başlayarak PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkan God of War Ragnarok ile sona erdi. Bu yayıncının çıkardığı en iyi oyunların arasında şüphesiz ki bunlar yer alıyor, ancak Horizon Forbidden West, Grant Turismo 7 ve MLB The Show 2022 de yayıncının yüksek ortalama Metascore’a sahip olmasında katkıda bulundular.

Sony oyunlarından bahsetmişken Mart ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olan oyunları buradan öğrenebilirsiniz.

Peki sizin 2022 yılında en sevdiğiniz oyunlar nelerdi? Kendiniz bir sıralama yapsanız ilk üçü hangi yayıncılar alırdı merak ediyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan'da Hatay'da Olacak

Geçmiş yıllarda Espor ve Oyun Festivali adıyla düzenlenen ve birçok oyuncuyu ağırlayan festival bu sene Espor ve Oyun Buluşması adıyla 22-23 Nisan’da Hatay’da düzenlenecek. Deprem bölgesindeki çocuklara ve gençlere bir nefes ve bir umut olabilmek adına etkinliği bu sene 23 Nisan’da bölgeye taşımak istediklerini söyleyen Murat Tayhan, zamanın az olduğunu ve hassas bir çalışma yapılması […]

Benzer Yazılar

LEGO 2K Drive Oyunu Duyuruldu

Açık dünya bir sürüş deneyimi sunacak olan LEGO 2K Drive dün duyuruldu. Oyun için ise çok beklemeyeceğiz. 19 Mayıs 2023’de çıkış yapacağı söylenen LEGO 2K Drive’ın ise ne yazık ki Türkiye fiyatları dudak uçuklatıyor. Oyunun normal sürümü 1.150 TL iken diğer sürümleri 1.900 TL ve 2.2290 TL olarak Steam’de ön siparişe açıldı. (Normal sürümün orijinal […]

Xbox Series S incelemesi – Almaya değer mi?

Yeni nesil konsol dönemi, 2020 yılının Kasım ayında başladı. Sony, PlayStation 5 ile Microsoft da Xbox Series X ve Xbox Series S ile yeni nesile başladı. Stok sıkıntıları, konsolların fiyatı, çıkış oyunları vs. derken aradan neredeyse 7 ay geçti ve sonunda ben de Xbox Series S ile yeni nesile minik bir giriş yaptım. Bu yazıda […]

Epic Games Mega İndirim Önerileri

Steam ve Epic Games arasındaki rekabet en çok biz oyuncuların işine yarıyor. Artık neredeyse her hafta sonu, her ay bir indirim etkinliği var. Steam Mevsim İndirimleri neyse, Epic Games Mega İndirimleri de o diyebiliriz. Bir çok büyük yapımda Steam ile yarışacak indirimlere sahip. Epic Games‘in bu indirimleri 17 Haziran’a kadar devam edecek. Mega İndirimlerimler seçili oyunlarda […]