Sony Metacritic Sıralamasında Zirvede!

Metacritic‘in yıllık yayıncı sıralamasında, çıkardığı ürünlerin genel olarak yüksek kalitesini gösteren yüksek bir Metascore ortalamasına sahip olan Sony Interactive Entertainment birinci oldu.

Metacritic 13. Yıllık Oyun Yayıncısı Sıralamasını paylaştı ve hangi yayıncıların birden fazla üründe yüksek kalite seviyesini koruduğunu doğruladı. Sony Interactive Entertainment geçtiğimiz yılın en iyi yayıncısı oldu ve 15 üründe ve 10 farklı başlıkta yayınladığı oyunların ortalama Metascore’u 85.6 oldu.

Metacritic’in sıralamasında Sony Interactive Entertainment’ın ardından, ortalama Metascore’u 81.8 olan Paradox Interactive ve 76.5 olan Activision Blizzard geliyor. Microsoft ise Metacritic tarafından sıralamaya girebilmek için belirlenen beş başlık eşiğini geçemediği için listede yer almıyor, sadece dört başlık yayınladı.

Diğer büyük yayıncılar da geçtiğimiz yılın çok başarılı geçmediği görülüyor. CAPCOM ve SEGA oldukça yüksek sıralarda yer alırken, Bandai Namco (24.), Square Enix (26.) ve Ubisoft (38.) gibi diğer yayıncılar aynı başarıyı gösteremediler. Bu yılın sıralama özet tablosunu buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Sony’nin 2022 Yılı

Sony Interactive Entertainment, kuşkusuz güçlü bir 2022 yılı geçirdi ve God of War’ın mükemmel PC portuyla başlayarak PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkan God of War Ragnarok ile sona erdi. Bu yayıncının çıkardığı en iyi oyunların arasında şüphesiz ki bunlar yer alıyor, ancak Horizon Forbidden West, Grant Turismo 7 ve MLB The Show 2022 de yayıncının yüksek ortalama Metascore’a sahip olmasında katkıda bulundular.

Sony oyunlarından bahsetmişken Mart ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olan oyunları buradan öğrenebilirsiniz.

Peki sizin 2022 yılında en sevdiğiniz oyunlar nelerdi? Kendiniz bir sıralama yapsanız ilk üçü hangi yayıncılar alırdı merak ediyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan'da Hatay'da Olacak

Geçmiş yıllarda Espor ve Oyun Festivali adıyla düzenlenen ve birçok oyuncuyu ağırlayan festival bu sene Espor ve Oyun Buluşması adıyla 22-23 Nisan’da Hatay’da düzenlenecek. Deprem bölgesindeki çocuklara ve gençlere bir nefes ve bir umut olabilmek adına etkinliği bu sene 23 Nisan’da bölgeye taşımak istediklerini söyleyen Murat Tayhan, zamanın az olduğunu ve hassas bir çalışma yapılması […]

Benzer Yazılar

Souls-Like türünde yeni bir Final Fantasy oyunu duyurulabilir

From Software’den farklı olarak souls-like türünün iyi örneklerine sahip olan Team Ninja yeni bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Rapora göre Final Fantasy Origin ismine sahip olan bu oyun ana seriye spin-off olarak çıkacak. Square Enix için geliştirilen bu oyunu 2021 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 sunumunda görebiliriz. Söylentiye göre Final Fantasy Origin, […]

PlayStation 5 Stok Sıkıntısı 2022 Yılında da Devam Edecek

Bildiğimiz üzere yeni nesil konsol çağı başladı, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S çıktı. Xbox konsolları satılmaya devam ediyor fakat PlayStation 5 konusu biraz sorunlu. Ön sipariş veren, elini çabuk tutanlar Sony’nin yeni nesil konsoluna sahip oldu ancak bu kesim epey az insandan oluşuyor. PlayStation 5, çıktığından bu yana iyi satış rakamlarına ulaştı ama büyük […]

PAX EAST 2023 Başlıyor! Etkinlik Detayları ve Daha Fazlası

Boston’da düzenlenen 23 Mart’ta başlayan ve 26 Mart’a kadar sürecek olan PAX EAST 2023’de çeşitli oyun turnuvaları, topluluk etkinlikleri, bazı yayıncıların oyun demo ve gösterimleri bulunuyor. Özellikle Focus Entertainment çıkaracağı oyunlarla ilgili bu etkinlikte demo yayınlayabilir ve fragman gösterebilir. Atlas Fallen oyununun PAX East 2023’de oynanabilir bir demosu olacak. Oyunun çıkışına yakın veya PAX East […]